Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosyal Medya Avantajları
#1
Sosyal medya, yeni nesil reklamcılık için yararlı olduğundan dolayı birçok şirket ve markaya avantajı da olmakta zararı da olmaktadır. Örnek verecek olursak, bir ürünü kullanan kişi gerçek manada memnun kaldığı zaman bunu sosyal medyada paylaşarak diğer insanlarında yararlanmasını isterler. Fakat zararlı ya da kötü bir şey olduğu zaman ise o markayı kötüleyerek sosyal medyada paylaşır ve diğer insanlarında kullanmaması için haber yaparak kötü damgası koyar.

Şayet kurulan birçok firma günümüz teknoloji çağına ayak uydurup sosyal medya ve internete hâkim ise bu tür sorunlar ve kötü yorumlar asla olmayacak şekilde uzmanlaşır ve her türlü önlemleri alırlar. Eğer değil ise kontrol edemeyip kendi markasını birçok yerde kötülendiğini görür ve önlem alamayınca da zaman içerisinde marka kapanır.

Sosyal Medyanın Yararları
Sosyal medya yararları çok olduğu gibi zararları da vardır. Sosyal medyanın sayesinde birçok yeni iş tanımları da oluşmuş, milyonlarca kişi işsizlikten kurtulmuştur. Bu çalışanların görevi ise sosyal medya uzmanı, içerik yöneticisi, topluluk yöneticisi gibi onlarca birçok yeni işler yer almaktadır.

Sosyal medya sayesinde televizyonlara reklam vermek yerine internete reklam vermek hem daha uygun hem de daha kolay bir şekilde daha fazla kitleye erişebiliyorsunuz. Bu sayede iyi bir reklam yapıyor ve istediğiniz ürünleri tanıtabiliyorsunuz. Sosyal medyanın yararları aslında saymakla bitmediği gibi zararlarından da kaçınmalısınız.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sosyal medya danışmanlık estetikfiyatlari 0 5 18-09-2018, Saat: 12:32
Son Yorum: estetikfiyatlari
  Sosyal Medyanın Ödeme Yöntemi Paym.es ile Ücretsiz Ödeme Alın nullsix 0 7 17-09-2018, Saat: 16:27
Son Yorum: nullsix
  Sosyal Medya Hizmetleri Superisi 0 40 01-09-2018, Saat: 22:43
Son Yorum: Superisi
  Sosyal Sorumluluk Projesi Superisi 0 23 01-09-2018, Saat: 16:07
Son Yorum: Superisi
  Sosyal medya hizmetleri - İstanbul Takipçi nullsix 0 64 15-08-2018, Saat: 23:32
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi