Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka Tescil Ofisi
#1
Marka Tescil Ofisi

556 sayılı kanun hükmünde yazan evrakların hazırlanması ile başlar. Bu evraklar içinde ticaret sicil evrakı, vergi numarası ve vergi dairesi ismi ve şirket faaliyet belgesi evrakları örneği olması gerekmektedir. Bunun haricinde T.C. kimlik numarası, varsa vekaletname, logo yada işaret gibi marka örnekleri başvuru esnasında hazır bulundurulmalıdır.

Marka tescil ettirmek ya da marka tescil almak için bir kişinin üretmiş olduğu isim kullanım haklarının sadece kendisine ait olması için Türk Patent Enstitüsü tarafından kayıt altına alınması yani tescil edilmesi gerekmektedir. Örneğin kuracağınız bir şirket için şu ana kadar birebir aynı olmayan ve kullanılmayan farklı isimler sunmanız istenecektir. Aksi taktirde asla tescil ettirilemez. Aynı şey markalar içinde geçerlidir.

Marka tescil ofisi, marka tescil işlem başvurularında büyük kolaylık sağlamaktadır. Marka araştırma ve kontrollerinde aynı zamanda onaylanma süresi esnasında marka tescil ofisleriyle çalışmak olabilecek aksaklıkların önüne geçecektir.

Marka tescil ücretleri, her sene marka başvuru ücretleri olarak belirlenmektedir. Online başvuru yapacaklar için ayrı, elden başvuru yapacaklar için ayrı olmak kaydıyla farklı ücret tarife seçenekleri sunulmuştur. Marka tescil düzenlenip marka onaylandığı andan itibaren iki ay içerisinde belge ücretlerinin yatırılması gerekmektedir. Marka tescil belgeleri on yıl geçerlidir. Bu sürenin uzatılması için en az altı ay önceden Türk Patent enstitüsüne başvurarak, hesap numarasının olduğu yere marka belge numarasını da ekleyerek tescil sürelerini uzatabilirler.

Detaylı olarak Markatescilalmak.com adresinden marka tescil belgesi alma işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmek mümkündür.

markatescilalmak.com
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ürün Ve Hizmet Kalitenizi Tescil Edin belgelendirme.com bazkriz 0 26 22-03-2018, Saat: 16:32
Son Yorum: bazkriz
  Parça Ofisi ile Oto Yedek Parça Online ve Mağazadan Satış nullsix 0 46 23-02-2018, Saat: 02:03
Son Yorum: nullsix
  Chery Yedek Parça & Parça Ofisi nullsix 0 41 31-01-2018, Saat: 20:14
Son Yorum: nullsix
  İzmir Mimarlık Ofisi - Vero Concept Mimarlık nullsix 0 167 24-09-2017, Saat: 17:54
Son Yorum: nullsix
  Naturpy Markası olarak 2017 Altın marka ödülünü kazandık seouzmani06 0 226 20-08-2017, Saat: 12:09
Son Yorum: seouzmani06

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi