Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka başvuru ücreti
#1
Marka başvuru ücreti

Marka tescil işlemleri ile birlikte, başkaları tarafından isim ve markalarınız kullanılama. Başkaları tarafından isim ve markalarınızın kullanılmaması için, öncelikle marka tescili yaptırmanız gerekir. Marka tescili sonunda, isimleriniz ve markalarınız başkaları tarafından kullanılamaz. Aksi halde cezai işlem uygulanır.

Bu durumda marka tescili, markalaşmak isteyen her kurum ve kişi için önemlidir. Sadece sizin kullandığınız marka, markalaşabilir. Başkalarının eline geçen isim ve markalar, markalaşamaz. Zamanla kaybolur. Bu nedenle, ciddi bir şekilde büyüyerek markalaşmak isteyen firmalar, marka tescili yaptırmalıdır. Bu konuda en çok sorulan sorulardan biri, marka tescil maliyeti ile ilgilidir.

Başvuru için belirlenen marka tescil fiyatı, Türk Patent Enstitüsü tarafından belirlenir. Marka tescil işlerinizi sizin adınıza takip eden ofisler, iş takibi ücreti alırlar. Türk Patent Enstitüsü, başvuru ücretini aldıktan sonra, marka tescil işlemleri başlar. Markanız tescil edildikten sonra, hesap yenileme ücreti ödersiniz. Her on yılda bir yenilenmesi gereken marka tescilleme işlemleri, yenileme esnasında da ücrete tabidir.

Bu konuda markatescilmaliyeti.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Başvuru esnasında alınan marka tescil ücreti, başvurunun geçerli olması için Türk Patent Enstitüsü tarafından alınır. Başvuru esnasında alınan marka başvuru ücreti ile birlikte başvuru formu, Türk Patent Enstitüsü tarafından kabul edilmektedir.

Türk Patent Enstitüsüne direkt başvuru yapılabileceği gibi, aracı ofislerle başvuru yapılabiliyor. İş takibi konusunda rahat etmek için, ofislerle çalışmak, işlerinizin daha çabuk bitmesi için oldukça önemlidir.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ÖĞRENCİLİĞİN EN KARLI YANI: KAMPÜS MARKA YÖNETİCİLİĞİ seocum59 0 56 16-11-2018, Saat: 09:13
Son Yorum: seocum59
  Kozmetik Sektörü ve Kaliteli Marka seocum59 0 99 08-11-2018, Saat: 23:23
Son Yorum: seocum59
  Marka Başvurusunda İstenen Belgeler Superisi 0 76 17-09-2018, Saat: 22:44
Son Yorum: Superisi
  Her Marka Klimanın Bakımında Uzman Desteği klimaservismerkezim.com bazkriz 0 105 27-08-2018, Saat: 19:59
Son Yorum: bazkriz
  Kim milyoner olmak ister basvuru takibi Superisi 0 128 20-08-2018, Saat: 15:07
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi