Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çok Bilinmeyen Ama Faydalı Google Chrome Eklentileri
#1
fatrank-google-chrome-eklentisi-750x373.jpg

Dünyanın büyük bir kısmı kuşkusuz internet ve mobil tarayıcı olarak Google Chrome'u kullanıyordur. Bu web tarayıcısının en önemli özelliği özellikle bilgisayarlarda kullanıldığında birçok eklenti ağını da size sunmasıdır. Uzantı olarak da bilinen bu uygulamalarda temel amaç, internette gezinirken işleriniz için veya hobileriniz için kısayollar oluşturması ve size kolaylıklar sağlaması.

Bu konuda Chrome Web Mağazası'nda binlerce hatta yüz binlerce eklentiden bahsetmemiz mümkün. Bu başlıkta sizlere günümüzde en çok kullanılan Google Chrome Eklentileri 'ni aktarmaya çalışacağım.

Window Resizer
Özellikle web site tasarlayanlar, site yönetenler için çok fazla kullanılan bir uzantıdır. Genel amacı ise o an açık olan web sitesinin telefon veya istediğiniz ölçütlere göre küçültülmesi. Örneğin sayfanın bir iPhone 8'de nasıl görüleceğini direkt o telefonu açarak değil, Window Resizer kullanarak görebilirsiniz. Birçok cihaza göre düzenleme yapabildiğiniz gibi kendi boyutlarınızı da belirlemeniz mümkün.

Fatrank
Yine bir diğer önemli eklenti ise Fatrank. Google Chrome Uzantıları içinde benim en çok tercih ettiğim diyebilirim. Tarayıcıdaki çerez ve cookie kaynaklarından dolayı bir sitenin bir kelimede hangi sırada olduğunu tespit etmeniz zordur. Çünkü daha önce girdiğiniz için veya Google+ gibi yerlerde paylaştığınız için arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkabilir fakat bu sadece sizin için geçerli. Peki genel anlamda nerede olduğunu görmek isterseniz? İşte o zaman gizli sekme kullanabilir veya kolaylık sağlaması açısından Fatrank'ten faydalanabilirsiniz.

Wappalyzer
Bir adrese giriyorsunuz ve bu sayfada kullanılan web teknolojilerini merak ediyorsunuz. Php mi kullanılmış yoksa frameworkten mi faydalanılmış? Hangi reklam platformlarını kullanıyor? Güvenlik doğrulaması için hangi yazılım mevcut? Bu tip sorular kafanızı kurcalıyorsa tek yapmanız gereken Wappalyzer'e başvurmak. O sizin için tüm teknolojileri sıralayacaktır.

Kaynak: https://www.dogushan.com/
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İşinize Yarayacak Faydalı Hukuk Makaleleri keremcemdurmaz 0 30 07-11-2018, Saat: 14:13
Son Yorum: keremcemdurmaz
  Bursa’da Miras Avukatı Arayanlar için Faydalı Hukuk Makaleleri keremcemdurmaz 0 29 13-10-2018, Saat: 13:46
Son Yorum: keremcemdurmaz
  Bilinmeyen numaralar Laplace 0 40 12-10-2018, Saat: 20:59
Son Yorum: Laplace
  Google Webmaster Forum - Webmaster Topluluğu ve Webmaster Sitesi Laplace 0 67 09-09-2018, Saat: 21:19
Son Yorum: Laplace
  Boşanma planı yapan çiftler için faydalı bir site tavsiyesi nullsix 0 94 09-09-2018, Saat: 01:20
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi